Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DOBRY START- składanie wniosku na nowych zasadach

Utworzono dnia 05.07.2021

Wniosek o świadczenie 300+ (Dobry start)

Obsługę programu „Dobry start” przejął Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek o ustalenie prawa do świadczenia dobry start.

Od 1 lipca br. osoby uprawnione będą mogły składać wnioski o świadczenie dobry start w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2021/2022.

 

Ważne!

W ramach tegorocznej edycji programu "Dobry start” zmienią się zasady naboru wniosków o świadczenie dobry start.

Składanie wniosków na nowych zasadach:

Według nowych zasad, wnioski o świadczenie dobry start będzie można składać  tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej na wskazane konto bankowe.

Obsługę programu „Dobry start” przejął Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który będzie przyznawał i wypłacał świadczenie dobry start w miejsce gminnych i powiatowych organów właściwych, zapewniając w pełni zautomatyzowany proces obsługi tego programu.

Wnioski  będzie można złożyć do ZUS tylko drogą online:  za pośrednictwem portalu informacyjno-usługowego Emp@tia, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.  Natomiast nie będzie możliwości składania wniosków w formie papierowej  bezpośrednio w ZUS ani za pośrednictwem poczty. 

  • Kiedy złożyć wniosek?

Nabór wniosków drogą online rusza 1 lipca 2021 r. Wniosek będzie można złożyć  przez stronę Ministerstwa Rodziny  i Polityki Społecznej empatia.mpips.gov.pl, bankowość elektroniczną oraz przez portal PUE ZUS.

Składanie wniosku drogą online za pośrednictem ww. trzech kanałów dotyczy ubiegających się o świadczenie dobry start rodziców, uprawnionych opiekunów lub pełnoletnich osób uczących się.

Od 1 lipca br. wymóg elektronicznego składania wniosku dotyczy również osób ubiegających się o przyznanie świadczenia dobry start na dzieci w pieczy zastępczej. Osoby sprawujące pieczę zastępczą oraz osoby usamodzielniane, wnioski o świadczenie dobry start składają tylko poprzez portal PUE ZUS.

Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

 

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny