Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zapraszamy do skorzystania z usług Dziennego Domu Senior+.

Zapraszamy do skorzystania z usług Dziennego Domu Senior+.

Dla kogo: Uczestnikiem może zostać osoba, który jest mieszkańcem miasta i gminy Zwoleń, w wieku 60+, nieaktywna zawodowo, samodzielna lub wymagająca niewielkiej pomocy w wykonywaniu podstawowych czynności samoobsługowych.

Gdzie jesteśmy:Dzienny Dom Seniora mieści się w dawnym budynku dydaktycznym Zespołu Szkół Rolniczych przy ulicy Wojska Polskiego 78. Pomieszczenia zostały przystosowane dla osób niepełnosprawnych, a sama instytucja jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 07:30-15:30. Dzienny Dom Seniora prowadzony jest w ramach struktur Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwoleniu.

Nasze zasoby: Dzienny Dom Seniora dysponuje następującymi pomieszczeniami: pomieszczenie ogólne, pełniące funkcję sali spotkań oraz jadalni, aneks kuchenny, pomieszczenie klubowe, wyposażone w sprzęt RTV, kanapy i fotele oraz komputer z dostępem do internetu, pomieszczenie do utrzymania lub zwiększenia aktywności ruchowej, pokój zabiegowo-pielęgniarski, łazienka, szatnia.

W ofercie: W ciągu dnia pobytu zapewniony jest jeden ciepły posiłek.

W ramach działalności Dziennego Domu Seniora organizowane są różnorodne zajęcia tematyczne, wyjścia i wyjazdy okolicznościowe, możliwość skorzystania z terapii manualnej plastycznej, wsparcia psychologicznego, pielęgniarskiego oraz zajęć ruchowych i relaksacyjnych.

Serdecznie zapraszamy

Wnioski o skierowanie do Dziennego Domu Seniora można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Osoby, których dochody nie przekraczają kryterium dochodowego o którym mowa w ustawie o pomocy społecznej nie będą ponosić odpłatności za ciepły posiłek w Dziennym Domu Senior+. 

 

Zadanie współfinansowane ze środków MRiPS w ramach programu wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020

 

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny